Uutisotsikot

Ilmajoen ampujat tarvitsevat riveihinsä lisää toimijoita. Juniorit tarvitsevat ohjaajia ja kilpailut toimitsijoita. Tule mukaan toimimaan hyvän harrastuksen pariin!
 
Etusivu arrow Uutiset arrow Viimeisimmät arrow Ilmajokisilla hyviä sijoituksia SM-kisoissa
Ilmajokisilla hyviä sijoituksia SM-kisoissa Tulosta Sähköposti
Kirjoittanut Administrator   
25.03.2009
Vuoden 2009 ilma-aseiden sm-kisat käytiin jälleen Vierumäen hienolla ampuma-areenalla. Ilmajokiset ampujat ampuivat kaikki kiväärisarjarjoissa ja heidän sijoituksensa olivat: Kalevi Suomu (Y70) 4., Juho Syväniemi (Y18) 6. ja Jorma Nyrhinen (Y60) 14.

Y70 6 ensimmäistä

1. Antti TyrväinenP-HA97809292361
2. Silmu KuismaK-UAS89918992361
3. Armo LahtonenKokMAS88909388359
4. Osmo PaavolaRSA89849487354
5. Kalevi SuomuIlmA88908983350
6. Jussi RuohonenLAS90858589349

 Y18 6 ensimmäistä

1. Juho KurkiKaA1009998989897590
2. Jaakko BjörkbackaKarMAS979397989898581
3. Andreas VirtanenÅSSF989696979795579
4. Juuso PekurinenJuvA979794959598576
5. Pyry PassiKA959694969994574
6. Juho SyväniemiIlmA929697969992572

Y60 14 ensimmäistä

1. Matti RinnolaV-SA93989195377
2. Pekka ValtonenHAS95939294374
3. Mauri RöppänenKaA92929892374
4. Kalle HämäläinenKonnA88939291364
5. Mauri HeinoKAS97879387364
6. Heikki SaarinenKaA88909192361
7. Toivo LukkarinenSMY89889093360
8. Mikko PuhakkaJA87889491360
9. Antero RantalaOMAS95928885360
10. Markku MäyränenPSA89909090359
11. Alpo VeijalainenK-UAS95879087359
12. Tapani NousiainenKarttA89919187358
13. Arto OjalaNoSA89908593357
14. Jorma NyrhinenIlmA86918792356
Viimeksi päivitetty ( 25.03.2009 )
 
< Edellinen   Seuraava >
© 2017 Ilmajoen ampujat
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.